Szombattól a legmagasabb, harmadfokú hőségriasztás van érvényben az országban, lesznek olyan részei hazánknak, ahol akár 40 °C fölött alakul majd a maximum.
A tartós kánikula különösen megterheli az időseket, a krónikus betegeket és a kisgyermekeket, miközben jelentősen nőhet a rosszullétek, ájulások, kiszáradásos esetek és más sürgős beavatkozások száma.
A mentők ilyenkor is útnak indulnak, bárhol is van szükség rájuk.
Mi pedig azon dolgozunk, hogy a mentők a legnehezebb körülmények között is a lehető legjobb felszereléssel indulhassanak minden bevetésre.
KÜLDJÖN ÉLETJELET!
Kérjük, támogassa az életmentők munkáját! Fogjunk össze, segítsük egymást!
Támogatása, legyen az 3000, 5000, 10.000 forint vagy egyéb összeg, a bajtársak munkáját segíti!
Biztonságos fizetés – Adománya garantáltan célba ér!
Köszönjük, ha Ön is gondol bajtársainkra támogatásával!
HŐKIMERÜLÉS VAGY HŐGUTA? ISMERJE FEL A TÜNETEKET
Sokan nem tudják, de a hőkimerülés első jelei közé tartozhat a szédülés, a túlzott izzadás vagy akár az izomgörcsök megjelenése. A nagy melegben szervezetünk fokozott terhelésnek van kitéve, ezért fontos a rendszeres folyadékpótlás, valamint az, hogy időnként árnyékos vagy hűvös helyen pihenjünk.


