Segítsd a mentők munkáját adód 1%-ának felajánlásával!

Díszítsük fel a mentők virtuális karácsonyfáját!

Eddig ennyi díszgömb került a mentők fájára: 1 341
SEGÍTS TE IS!

A mentők tökéletes karácsonyfájához lehet,
hogy pont a Te díszed hiányzik!

Bajtársaink sokszor a szentestét is a mentőautóban töltik annak érdekében, hogy mindenki biztonságban tölthesse az ünnepeket. Ráadásul ilyenkor az esetszám is kiugró, hiszen a karácsonyi időszakban jellemzően megnövekszik az égési sérülések és szívrohamok száma – a szilveszteri riasztásokról nem is beszélve.

Köszönjük meg együtt az életmentők egész éves munkáját egy apró, de annál fontosabb gesztussal. Tarts velünk és díszítsük fel együtt bajtársaink virtuális karácsonyfáját! Támogatásodból a mentők munkáját segítjük.

Hogyan működik?

Válaszd ki azt a díszt, amelyet fel szeretnél helyezni a karácsonyfánkra: piros, kék vagy arany. Mindegyik dísz különböző összegű adományt jelképez:

• Piros dísz: 3000 Ft adomány.
  • Kék dísz: 5000 Ft adomány.
  • Arany dísz: 10 000 Ft adomány

Kattints az általad választott díszre és küldd el adományodat!

Felnőtt és gyermek lélegeztető maszkok, újraélesztő készülékek – 10.000 Ft támogatásnak jó helyet találunk. Ilyen és hasonló életmentő eszközök beszerzésére fordíthatjuk ezt az összeget, ha az Arany dísz mellett döntesz:

A Kék dísz árából például olyan speciális égési kötszereket is tudunk vásárolni, amelyek hűsítik a sérült (felnőtt vagy gyermek) fájdalmát, és gátolják a szövetek roncsolódását.

Egy Piros dísszel hozzájárulhatsz akár egy piros sürgősségi táska beszerzéséhez is. Ez a táska tartalmaz minden olyan eszközt, ami a légút biztosításához és a lélegeztetéshez szükséges.

Támogatásod a legfontosabb, sokszor életmentő eszközök beszerzése mellett a mentők munkakörülményeinek további fejlesztésére is fordítjuk. Így is segítve az ország 256 mentőállomásán szolgálatot teljesítő 8500 bajtársunkat az ünnepek alatt.

Biztonságos fizetés – Adományod garantáltan célba ér!

Közhasznú és átlátható szervezetként közel 20 éve segítjük az ország mentőállomásait. Adományodat közvetlenül a mentők munkájának segítésére fordítjuk. Eszközátadásaink folyamatosak, az ország 256 mentőállomása minden nap ellátja teendővel Alapítványunk munkatársait.

Jótékonyságod most mi is megjutalmazzuk!
Fogadd szeretettel ajándék mentőnaptárunkat, amit támogatásod beérkezése után, postai úton küldünk el részedre.

Mire fordítjuk támogatásod?

Olyan, sokszor életmentő eszközök beszerzésére, amelyek a technikai fejlődés révén ugyan már elérhetők, de még nem részei a kötelező mentő alapfelszerelésnek. Az általunk átadott újraélesztő készülékek, lélegeztető maszkok, mentési táskák, égési kötszerek és egyéb eszközök bajtársaink szakértő és elhivatott kezeiben emberéleteket mentenek – és ezt nem egy megtörtént eset igazolja.

CSUJA IMRE ÜZENETE

Nincs megállás. Éjjel, nappal, hétvégén és karácsony idején is, minden körülmények között. Ez a mentők munkája. Számukra az életmentés hivatás. Ők az igazi hétköznapi hősök. Hallgasd meg jószolgálati nagykövetünk, Csuja Imre felhívását:

Kattints az általad választott díszre és küldd el adományodat!

10.000 Ft azonnali támogatás

5.000 Ft azonnali támogatás

3.000 Ft azonnali támogatás

SIKERTÖRTÉNETEK – ÍGY MENT ÉLETET ADOMÁNYOD

Bajtársaink jól tudják, hogy amikor egy emberi élet megmentése a tét, félre kell tenniük az érzelmeket, hogy a hideg profizmus érvényesülni tudjon. Ez különösen nehéz akkor, amikor egy gyermek lebeg élet és halál között. A mentőegységet egy kislányhoz riasztották, a helyszínre érve megállapították, hogy légútja elzáródott, kamrafibrillációja volt. A gyerekeknél a halál általában nem kardiális eredetű, inkább a légutakkal kapcsolatos problémák a jellemzőek, ahogy ekkor is. Egy gyors vizsgálat után kiderült, hogy egy nagyon csúnya kruppos elváltozása volt: a felső légútjai egy hirtelen kialakult fertőzéstől megduzzadtak, és az oxigénhiányos állapot okozta a szívkamra halálos ritmuszavarát.

„Szinte reménytelen volt a helyzet, de azért megpróbáltuk a lehetetlent. Gégét metszettünk, behelyeztünk egy gyerektubust, majd kétszer kiütöttük defibrillátorral. Végül visszajött, és elvihették kórházba – az ilyen esetek miatt éri meg kocsizni.”

Köszönjük, ha Te is hozzájárulsz céljaink eléréséhez!

Bajtásaink nevében balesetmentes, meghitt ünnepeket kívánunk!

Az itt látható kampány egy offline és online megvalósuló adománygyűjtő akció része, melynek célja mentéstechnikai eszközök beszerzése az OMSZ részére.

Az Országos Mentőszolgálat közhasznú segítőjeként Alapítványunk a minél hatékonyabb magyarországi életmentésért tevékenykedik. Alapító Okiratban foglalt céljaink:

• korszerű mentési eszközök beszerzése az Országos Mentőszolgálat igényei alapján,
  • hozzájárulás a mentődolgozók munkakörülményeinek javításához,
  • az újraélesztési tudás és hajlandóság népszerűsítése és ösztönzése.

A támogatásokat átláthatóan kezelve, azok felhasználásáról rendszeresen beszámolva támogatjuk az életmentők munkáját.

Támogatásod adómentes.

Köszönjük segítséged!