Segítsd a mentők munkáját adód 1%-ának felajánlásával!

Mobil ultrahangkészülék

A Mentőszolgálat története a folyamatos fejlesztések és újítások krónikája. Most egy olyan apró technikai csodáról számolhatunk be, amely szinte egy zsebben is elfér, és akár életeket is menthet: ez az Alapítványunk segítségével beszerzett mobil ultrahangkészülék!

„Ez egy rendkívül kompakt, mobiltelefonhoz csatlakoztatható ultrahangfej, könnyen magunkkal vihetjük a táskában is, így nem csak az autón használható.”

– kezdi az ismertetőt a több mint 15 éve kivonuló mentőtisztként szolgáló Hangai József.

A legtöbbször közúti baleseteknél kerül elő a mobil ultrahang, ilyenkor a belső vérzések felderítésében nyújt segítséget, de volt, hogy a mellkasi fájdalom differenciál diagnosztikájára használták a gépet, amely hetente több alkalommal is bajtársaink segítségére van a szegedi rohamkocsin.

Az életmentő eszköz – Mobil ultrahang

Korábban egy belső vérzést csak más klinikai jelek alapján feltételezhettek a mentősök, komplexebb vizsgálatra már csak a kórház sürgősségi osztályán kerülhetett sor.
„Képalkotó berendezéseket csak a kórházban használtunk, de a mobil ultrahanggal már a rohamkocsi is tudja segíteni a sürgősségi ellátás ezen funkcióját.” – emeli ki mentőtiszt bajtársunk.

Mit tud még az életmentő eszköz?
● okostelefonhoz vagy tablethez vezetékmentesen csatlakoztatható
● kompakt méretű, ellenálló, teljesen vízálló kivitel
● traumás és belgyógyászati tünetekkel rendelkező betegek is vizsgálhatók vele