Mobil ultrahangra gyűjtünk. Legyen Neked is szívügyed az életmentés!

20 éves az Országos Mentőszolgálat Alapítvány

Immár 20 éve, hogy a hazai mentőállomásokért és a bajtársakért tenni akaró mentődolgozók jóvoltából Alapítványunk megalakult. Támogatóinknak köszönhetően évről évre egyre több új és korszerű mentéstechnikai eszközt adhatunk át országos szinten a mentőállomásoknak. Jubileumi hírsorozatunkban sorra vesszük az elmúlt két évtized mérföldköveit, sikereit, eredményeit. Tartson velünk!

Két évtizedes fennállásunk alatt sok minden változott: jobb és fejlettebb technológia áll a mentőszolgálat rendelkezésére, amelyekkel eredményesebbé, hatékonnyá tehetjük a munkájukat. Támogatói bázisunk is évről évre növekszik, ennek köszönhetően Alapítványunk is egyre több új és korszerű mentéstechnikai eszközt adhat át a mentőállomásoknak. Legyen szó újraélesztő készülékről, lélegeztetőgépről, de kimagasló értékben vásároltunk mentőmotorokat is.

Talán az egyetlen, ami nem változott, az bajtársaink elkötelezettsége és a töretlen lelkesedés, amellyel a munkánkat végezzük.

20 év – 6500 átadott mentéstechnikai eszköz

Fennállásunk óta több mint 5 milliárd forinttal járulhattunk hozzá az életmentés javításához. Jubileumi összeállításunk első levelében most bemutatjuk Alapítványunk legfontosabb átadott mentéstechnikai eszközeit:

Hálásan köszönjük, hogy Ön is velünk tart ezen az úton és támogatja a munkánkat, kézzel fogható segítséget nyújtva ezzel a hazai mentőállomások fejlesztéséhez és a bajtársak munkakörülményeinek javításához.

20 év – 10 megmentett élet

2015-ben nagy fába vágtuk fejszénket, és elhatároztuk, hogy közelebb hozzuk az újraélesztést az „utca emberéhez”, és megmutatjuk, hogy egy kis humorral és egy kis vagánysággal életeket lehet menteni.

Az azóta is töretlen népszerűségnek örvendő Tartsd életben! című kisfilmünkben, a Valami Amerika szereplőinek segítségével több mint 2 millió emberhez juttattuk el egyszerű, ám annál fontosabb üzenetünket, miszerint csak a mellkas nyomásával, levegőbefújás nélkül is lehet életet menteni.

„Ha csak egyvalaki életét sikerül megmenteni ezzel a kisfilmmel, már megérte” – mondtuk akkor. Hatalmas örömünkre ma elmondhatjuk, hogy nem csak egy, de 10 dokumentált esetben is Alapítványunk kisfilmje alapján hajtottak végre sikeres újraélesztést – és ki tudja, hogy hány olyan eset van még, amelyről nem is tudunk.

HÉTKÖZNAPI HŐSÖK
Egy volt válogatott asztaliteniszező, egy balatonfüredi rendőr, egy fiatal gimnazista Kecskeméten – hogy mi a közös bennük? Mindannyian Bala (Csuja Imre, 2015 óta a Mentőalapítvány jószolgálati nagykövete) útmutatását követve élesztettek újra valakit.

A lista még folytatódik, de jubileumi megemlékezésünkben most a 9. dokumentált esetet emelnénk ki, ahol diákok siettek egy utcán fekvő férfi segítségére, akit lélekjelenlétüknek és az Alapítványunk kisfilmjéből elsajátított újraélesztési ismereteknek köszönhetően a mentők kiérkezéséig sikerült életben tartaniuk.

Bízunk benne, hogy az elmúlt 20 év megszámlálhatatlan professzionális újraélesztése mellett az olyan hősies civil életmentések száma is egyre gyarapodik, amelyek társadalmi edukációs programjainknak köszönhetőek.

SZÜLETÉSNAPI KVÍZ

Két évtized eredményeit összefoglalni egy pár perc alatt kitölthető kvízben lehetetlen vállalkozásnak tűnik. Éppen ezért nem is ez volt elsődleges célunk születésnapi kvízünk összeállítása során, csupán játékra szerettük volna invitálni hírlevél feliratkozóinkat. Ha figyelte eddig küldött születésnapi leveleinket, nem okozhat gondot minden kérdésre helyesen válaszolnia. Tegyen egy próbát! Ráadásul most nyerhet is, a kitöltők és regisztrálók között 3 db Mentőalapítvány ajándékcsomagot sorsolunk ki:

KITÖLTÖM

Ne csüggedjen akkor sem, ha most nem tudta minden kérdésre a helyes választ! A sorsoláson így is részt vehet, ha regisztrál a nyereményjátékra. Bízom benne, hogy a kitöltés során jobban megismerte idén 20 éves alapítványunk tevékenységét, és közös eredményeinket, amelyekre büszkék lehetünk.

A nyereményjátékra regisztrálók között 3 db Mentőalapítvány ajándékcsomagot sorsolunk ki, amelynek tartalma:

• 1 db plüss mentőautó
  • 1 db mentőautós kulcstartó
  • Mentőalapítvány toll, hűtőmágnes, órarend, matricacsomag és szemüvegtörlő

KITÖLTÖM